Paastumine ja paastust väljumine

Paastule tuleb oma mõtetes anda esmalt püha eesmärk. Paast peab olema Sinu füüsiline, hingeline ja energeetiline puhastumine ning ülendav vaimne kogemus. Anna iseendale ülesanne ja lisa sinna juurde oma mantra, mida Sa kordad. Näiteks: paast on minu jaoks suurepärane ravim, ma puhastun kehaliselt, hingeliselt ja vaimselt.
Paast võiks olla nagu iseenda arengutrepist ülesminek, kus Sa samal ajal ka puhkad, puhastud ja mõtled. Paastu ajal oled Sa nagu teises energias, kus ei ole tormamist. Oluline on olla kohal, lihtsalt olemine. Olemine iseendaga, iseenda ülesleidmine, vaimutee leidmine Oma Tõelise Mina juurde läbi puhastuse ja palvete.

Paastuga hakkad Sa oma olemusse looma tühja ruumi. Sinu tunne, et kõik on nagu täis saanud, on õige. Sinu energiad on seiskunud või tasakaalust väljas ja seetõttu väljenduvad probleemid ka Sinu füüsilises kehas. Väsinud on mitte ainult Sinu füüsiline keha, vaid ka Su hing.
Inimene samastab ennast oma kehaga, aga ta ei ole see keha. Sellest hetkest, kui inimene samastab ennast oma kehaga, hakkab ta eitama oma vaimsust. Kuna vaimne energia on armastuse energia, siis isoleerib ta ennast ise armastusest ära. Nii kaua, kui inimene peab tarkust väärtuseks, nii kaua isoleerib ta end arukusest. Nii kaua, kui ta usub pimesi teisi, nii kaua puudub tal eneseusk. Nii kaua, kuni ta loodab, et teised ta elu paremaks teevad, nii kaua veereb ta elu allamäge.
Ta samastab ennast ka oma meelte ja mõistusega, kuid ta pole ka seda. Energiad inimeses on esindatud hingena, vaim Teadvusena – Igavese sekkumatu Tunnistajana. Keha on surelik, Hing ja Vaim surematud. Meil on vaja toita peale füüsilise keha ka oma hinge. Üha rohkem inimesi on avastamas, kui tähtis on pöörata tähelepanu hingemaailmale – Jumalikkus Sinus võimaldab Sulle seda. Hing tahab vaimutööd teha, vabastamisi, andestamisi, hing on Jumaliku Armastuse näljast nõrkemas. Ja seda saab teha just läbi vabastamiste, sest see on see, mis toidab seestpoolt väljapoole. Füüsiline toit toidab väljastpoolt sissepoole, ent vabastamine toidab seestpoolt väljapoole. Puhastavad palved ja mantrad panevad kehas energiad taas õigesti liikuma ja täidavad paastuga loodud tühja ruumi Jumaliku Armastusega.

Peale paastu on taas oluline kõik see maine, millega Sa hakkad seda ruumi uuesti täitma – milliseid mõtteid Sa mõtled, millist sööki Sa sööd jne. Kui Sa iseendas midagi ei muuda, on paastu tulemus ajutine.

Pühenda paast oma Oma Jumalikkusele, oma Tõelisele Minale, esita südames küsimus oma vaimule – mida ma vajan kõige rohkem? Palu oma Tõeliselt Minalt õnnistust paastuprojekti õnnestumisele.

Kui Sa püüad kõike seda järgida, ei astugi Sa enam oma vanasse rööpasse tagasi. Sul on pühendumus hoida kõvasti kinni mõttest, et mitte enam risustada oma püha ruumi. Sinu keha ja sinu hing on Sinu Tõelise Mina Jumalik Tempel. Puhasta end kahtlustest ja meeleheitest, ärgu häirigu Sind raskused, mis kaasnevad paastuga.

Olla omas pühas ruumis, püha ja puhtana, tunned, et Sinus on midagi uuesti sündinud. Selles on kergus, rõõm, eneseteostus. Ja oma Tõelises Olemuses tunned, et oled endas leidnud teemanti, mida on vaja hoida ja edasi lihvida, et ta uuesti ei tuhmuks.

Au Sulle, kes Sa seda lugesid.

Paastud Lusika Turismitalus
3-, 5- ja 7- päevased paastud toimuvad Lusika Turismitalus med. õe järelvalve all. Ööbimiseks on viis tuba (üks 1-ne, kaks 2-st, 1 3-ne ja 1 4-ne ) kahe dušinurga ja nelja WC-ga. Kompleksi kuulub palksaun. Saun on väga oluline osa paastust. Läbi sauna inimene nooreneb ja higistamise kaudu väljuvad olulised mürgid kehast.
Paastudes toimuvad kehas kõikvõimalikud reaktsioonid (mitte kõigil): peavalu, kõhuvalu, keel on valge jne. Mida rohkem on kehas jääk- ja mürkaineid, seda võimsamad on keha reaktsioonid. Staažika med. õe käe all toimub see ohutult ja usalduslikult.
Paastu teisel päeval võib meeleolu kergelt langeda. Tuju tõstavad meeldivad massaažid, kristallvoodi seansid, jalutamine ja saun.
Tänu Lusika Turismitalu asukohale, saavad paastujad palju tuge ja inspiratsiooni emakeselt looduselt endalt. Igapäevased jalutuskäigud metsaradadel või iluaias mõtisklemine võimaldavad rahulikku olemist iseenda ja loodusega.

Sirje:
Alustasin paastuga noorena, kuna olid terviseprobleemid. Tänu paastudele tervenesin. Seejärel õppisin paastuma manala teele läinud Gunnar Aarma juures. Rohkem kui
30 aastat ei ole ma arstirohtusid vajanud. Paastun aastas neli korda. Minu keha vajab just sellist tervenemise protsessi. Peale paastumisi olen värske – kõik tundub uudne ja puhas.

Teadmiseks
Paastu ei ole soovitav segamini ajada nälgimisega. Nälg on enese sundimine mitte sööma. Paast on vabalt valitud toiming, mis on jõuline, toimiv ja püha.

Näidustused paastu tulemiseks 

 • kroonilised liigeste ja lihaste valud, reuma
 • kõrgenenud vererõhk ja kolesteroolitase
 • kroonilised seedetraktihaigused, kõhukinnisus, kõhupuhitus, toidutalumatus
 •  naha allergilised haigused, ekseem, psoriaas
 • kroonilised hingamisteede haigused sh krooniline nohu ja allergia, bronhiaalastma
 • ainevahetushäired, rasvumine
 • hormonaalsed häired, kroonilised naistehaigused, kliimaks
 • kroonilised eesnäärmepõletikud, potentsi langus
 • nõrgenenud immuunsüsteem
 •  stress, unetus, depressiooniseisundid, väsimus
 • peavalu, migreen

Vastunäidustused

 • rasked südame-, maksa-, neeruhaigused ja kopsupuudulikkus, mis vajavad suurtes kogustes ravimeid
 • rasked psüühikahäired,
 • epilepsia
 • rasedus
 • insuliini süstivatel haigetel on paastumine keelatud (haigestunud kõhunääre)

Paastumise ajaline eripära                                                                            

Varakevadine paast sobib maksa puhastamiseks ja liigestehaiguste raviks.  Samuti võiksid kevadel paastuda astmahaiged, enne taimede õitsele puhkemist.

Suvine paast mõjutab südant ja vereringet. Kõrge vererõhu puhul vältida paastu  kuuma ilmaga.

Sügisene paast sobib immuunsüsteemi turgutamiseks. Vältimaks pimedal ajal depressiooni langemist, võib samuti sügisesest paastust abi olla.

Talvine paast sobib neeru- ja põiehaiguste raviks, kuna  hiina meditsiini tõekspidamiste kohaselt on neerud ja põis  talvel kõige  aktiivsemad.

Kõige võimsamad ajad paastuks on pööripäevad. Siis aktiveeruvad viljastumisprotsessid. Pööripäevadele rihitud paast sobib potentsihäirete raviks (nii meestel kui naistel) .

 Enne paastumist:
   2-4 päeva enne paastumist tuleks

 • loobuda lihatoidust, suhkru ja jahu toodetest ning jääda taimetoidule/püreesuppidele
 • juua virsiku, ploomi, porgandi või muud mahla
  2 liitrit päevas
 • koju valmis osta pakk linaseemneid

Paastumiseks tuleks valmistuda ka vaimselt – öelda oma kehale: “Minu kallis keha, nüüd sa toitud ainult taimeteedest, kaevuveest ja allikaveest. Sa toitud ka energiast ehk praanast ja mittemeelelisest armastusest, nuusutades lilleõisi ja värsket õhku”.

Kaasa võtta:                                                                                                          

 • Saunarätik, saunaplätud, hommikumantel,
 • soojad riided, villased sokid, tuhvlid, matkajalatsid (vihma või lume puhul)
 • kõrvatropid (kui vajad totaalset vaikust)
 •  1 liiter gaasideta mineraalvett (homoöpaatilise puhastuse eesmärgil) ja iga päeva kohta üks sidrun
 • Valge voodilina või valged riided (sh aluspesu) kristallvoodi seansi jaoks.

Tule oma loomulikus ilus – jäta koju kosmeetikavahendid ja ehted (ketid, sõrmused, kõrvarõngad jm), võimalusel kanna hingavaid ja puuvillaseid riideid. Puhastumise ajal võiks võtmesõnadeks olla naturaalsus ja keskendumine sisemaailmale – väline ehtimine on paastu ajal kehale liigseks koormaks.

Saunaskäigud paastu ajal

Saunas ei kasuta me paastu ajal shampooni, seepi, kreeme, soola ega mett. Hoiame poorid avatuna, et nahk saaks taastada oma loomuliku kaitsevõime.

Sauna temperatuur võiks paastu ajal olla 60-70 kraadi, maksimaalselt 75 kraadi.

Paastust väljumine                                                                                                   Paastust väljumine kestab sama kaua kui paast. Paastust väljumise ajal mitte tarvitada soola (umbes 3 päeva).  Esimesel päeval pidada söögikordade vahel vähemalt kahetunnine paus, kuna mao töö võib olla seiskunud või viidud väga aeglasele töörežiimile. Tähtis on, et magu saaks taas harjuda toidu seedimisega.

 Paastust väljumise esimene päev                                                                        

Paastust väljumise esimesel päeval on põhirõhk vedelikel.  Hommikul juua kas sidrunivett või teed (soovitavalt neerutee, mida saab osta apteegist).  Nendel, kellel oli paastu ajal probleeme iiveldusega,  on soovitav juua käokulla teed (teha endale teekuur kuu aja vältel).  Kohe peale hommikust jooki teha linaseemnekeedus: 1 klaasile keevale veele lisada 3 tl linaseemneid ja keeta segu 3 minutit. Nõrgalt jahtunud keedisele võib soovi korral lisada sidrunit ja mett. Linaseemnete kerge kuumutamine on oluline sinihappe väljutamiseks. Linaseeme soodustab seedimist, teeb soole limaseks, kõrvaldab gaasid ja lõõgastab lihaseid. Samuti sisaldab linaseeme palju kaltsiumi. 2 tunni jooksul peale linaseemnekeeduse joomist mitte tarvitada toitu, et maol oleks võimalik tööle hakata, sest magu oli viidud väga aeglasele töörežiimile.

Järgmine toit on kuivatatud leib (näiteks tavaline rukkileib kuivatatuna rösteris või praeahjus, soovitavalt Triinu leib, kuhu pole lisatud nisujahu. Samuti sobivad riisi- ja tartaleivad (Nt Dr Nature)), mille funktsioon on süljenäärmete tööle ergutamine. Esimestel kordadel süüa korraga pool leivaviilu. Oluline on süüa just kuivatatud leiba, sest sellest on kadunud pärmi mõju.  Nii väldime käärimisprotsesse maos. Järgmise toidukorra vahele jätta vähemalt 2 tundi.

Lõunaks on aedviljakeeduleem ilma soolata, maitsestatud maitsetaimedega (nt basiilik, till jne).  Aedviljadena kasutada broccolit, lillkapsast, porgandit, kaalikat, naerist jne. Keeduleent juua ligikaudu pool liitrit kuni liiter.

Õhtu poole võib juua keefiri. Ideaalis oleksid head toormahlad (porgand, punane peet, mustikas jne).

 Paastust väljumise teine päev                                                                          

Hommikuks sobib smuuti (hurmaa, pirnid, ploomid ja rohelised maitsetaimed.) Smuutit võib valmistada ka kõrvitsast.

4 korda päevas süüa toorest riivitud porgandit supilusikatäie õliga. Portsijon olgu 50-100 gr. Porgandi tööks on soole puhastamine naastudest, mis võisid jääda veel sooleseina külge. Soovi korral võib porgandi asemel süüa keedetud ja riivitud peeti.

Lõunaks saab süüa eelmisel päeval keedetud püreestatud köögivilju (võib maitsestada nt karulaugu või murulauguga vm).

Õhtuooteks on praetud või röstitud küüslauguleib, et tappa sooles olevaid kahjulikke mikroorganisme.

Õhtuks võib tarbida värskelt pressitud mahlu ja süüa pirni. Samuti sobib ananassimahl pooleks sooja veega,   võib ka ananassi süüa. Kes soovib, võib keefiri juua.

Paastust väljumise kolmas päev                                                                         Hommikuks sobib smuuti või kaerahelbepuder. Soositud on toortoit  – rooma salat, lehtsalat, seller, petersell jne. On 2 teooriat. Üks teooria pooldab paastust väljumist kuivatatud puuviljadega, teine teooria aga pooldab kõige värske söömist (näiteks idud). Valida endale meelepärane mudel. Lõunaks teha kartulipuder roheliste maitsetaimedega. See toit on hästi aluseline ja tasakaalustab mao keskkonda. Soovi korral võib teha ka hoopis hautatud köögivilju.

Õhtu poole on soovitatav hautatud punane peet. Neile, kellel on kalduvus kõhu kinnisusele, sobib toores peet.  Siin võib toidusedelisse lisada juba ka kitsejuustu. Õhtuks võib olla hapupiim või keefir. Väga kasulik on ka lahjendatud jõhvikamahl, mis aitab muuta meie organismi aluselisemaks.

Paastust väljumise neljas päev                                                                              

 Inimene kuulab oma keha ja toob sisse need toiduained, mida keha vajab. Süüa võib juba natukene linnuliha (kana, kalkun). Kala ja sea- ning loomaliha esialgu vältida.  Punane liha, sea ja loomaliha on väga happelised, seepärast oleks hea neist esialgu hoiduda. Kalatoite võib süüa alles alates seitsmendast päevast.

Paastust väljumise viies päev                                                                            Kombineerida endale sobilikke toiduaineid, tunnetades oma keha vajadusi. Oma harjumuspärast menüüd võib muuta.

Ideaalis on tarvis, et magu oleks täidetud  ¾ ulatuses tema mahust, kusjuures pool magu oleks toidu, veerand vee ja veerand õhu päralt.